Okładka książki
Uncategorized

Królowo Małżeństw módl się za nami

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile znasz określeń Maryi? Iloma z nich posługujesz się na co dzień? Czy prosisz Ją o wsparcie w trudnych sytuacjach?

Ja czytając książkę widoczną na zdjęciu przypomniałam sobie o sytuacji z lekcji religii w szkole podstawowej. Mieliśmy za zadanie domowe wypisać jak najwięcej określeń Matki Bożej, a że ja byłam (i jestem) inteligentną osóbką to otworzyłam książeczkę i wypisałam wszystkie przydomki z litanii loretańskiej. Jakby tego było mi mało wzięłam na tapet również określenia wyśpiewywane w Godzinkach, które znałam już z pielgrzymiego szlaku.

Co do godzinek… pamiętam też jak bardzo frustrujące było dla mnie, gdy na pielgrzymce zapytane przeze mnie osoby (w tym kleryk i ksiądz) nie potrafiły (teraz też myślę, że może im się nie chciało) wyjaśnić dlaczego śpiewamy “O mężna białogłowo…”. Co znaczy to określenie? Czy Maryja była blondynką? A może ta jej mądrość uwidaczniała się w postaci niezwykłego blasku nad głową? A nie… już wiem, to ta aureola, co Matce Bożej towarzyszyła na głowie już od narodzin. 😉

Rozmyślania nad tym skąd się wzięły sanktuaria maryjne nazywające Ją “Jutrzenką Nadziei”, “Cierpliwie Słuchającą”, “Matką Bożą Pocieszenia” towarzyszą mi nie od dziś.

Po co o tym mówię?
Aby skłonić Cię do refleksji, do bliższej relacji, do poznawania Maryi każdego dnia coraz głębiej. Wspomożycielka Wiernych hojnie odpłaca darami tym, którzy Ją miłują. Wstawia się w każdej sprawie u Swojego Syna, który jest Panem Nieba i ziemi- Bogiem Wszechmocnym.
Adwent się już zaczął. Jednak wcale nie jest za późno na pracę nad sobą. Nawet jeśli czytasz to już w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

zdjęcie opisu książki
okładka książki “Krolowo malzenstw” opis

W książce “Królowo Małżeństw módl się za nami” od wydawnictwa SUMUS znajdziesz omówione wezwania z litanii loretańskiej. Książkę możesz przeczytać jednym tchem, lub czytając rozważania do wezwań powoli- każdego dnia dawkując sobie tylko jedno z nich. Gwarantuję Ci, że przy odrobinie otwartego serca pogłębisz swoją relację z Matką Bożą. Przetestowane na sobie.

Jesteś w związku, narzeczeństwie lub małżeństwie? Gratuluję!
Lektura tej książki będzie dla Ciebie jeszcze bardziej owocna. Otóż nie uwierzysz… Maryja też była w takiej sytuacji i przeszła tę drogę przed Tobą. Tym bardziej więc szukaj w Niej oparcia. W rozważaniach do wezwań znajdziesz fragmenty odnoszące się do refleksji nad Twoim małżeństwem (myślę, że spokojnie większość treści możesz czytać również jeśli dopiero przygotowujesz się do tego sakramentu, lub gdy dopiero prosisz św. Józefa o zesłanie Ci drugiej połówki prosto z nieba).

Twoja druga połówka chce czytać razem z Tobą? Super, masz bazę do dialogów małżeńskich i wspólnego wzrastania do świętości oraz zacieśniania więzi z Matką.
Nie chce czytać razem? Też dobrze, być może Twoja wytrwałość odmieni zatwardziałe serce małżonka i przemieni je w takie. które goreje miłością. Na początku książki jest kilka świadectw, które mówią o tym, że jest to możliwe.

Podsumowując, książka przewidziana jest jako 31-dniowe rekolekcje dla małżeństw. Skłania do wspólnej refleksji, zatrzymania, zadumy. Pomaga w budowaniu relacji z Tą, która jest Matką Boga. A także w budowaniu relacji między Wami nawzajem. Jednakże ja zaświadczam, że dobro wypływające z tej książki nie jest udziałem wyłącznie małżeństw. Niezależnie czy jesteś w związku, czy też nie, może ona pomóc też Tobie.

link do książki: https://sumuswydawnictwo.pl/pl/p/Krolowo-malzenstw%2C-modl-sie-za-nami-/991

18 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *