Love story
Uncategorized

Love Story

Człowiek stworzony jest z miłości i do miłości. Każdy z nas ma w sobie potrzebę kochania i bycia kochanym. Ma niezależnie od tego czy realizuje ją w małżeństwie, celibacie, życiu zakonnym czy życiu samotnym. Nie zawsze miłość jest prostą relacją, w której wszystko układa się kolorowo i cukierkowo. A zasadniczo taka cukierkowa relacja nie istnieje. Każdy człowiek jest inny, jednak wszyscy mamy cechę wspólną- grzech. Tenże grzech niszczy relacje międzyludzkie, niszczy także miłość. Jednak czy wszystko stracone? Czy miłość nie ma szansy na wygraną?
img_20190324_085655
W książce Karen Kingsbury pt. “Love Story” widzimy różnych ludzi, których relacje opierają się na miłości.  Poznajemy Johna Baxtera, który na prośbę swojego wnuka opowiada o swojej przeszłości, szczególnie o momencie poznania i początkach związku ze swoją pierwszą żoną- Elizabeth. Historia ta opiera się na miłości nastolatków, którzy wbrew przeszkodom biorą odpowiedzialność za swoje czyny i dzielnie stawiają czoła życiowym wyzwaniom. W międzyczasie poznajemy także Wilsona Gage’a, który okazując swoją miłość w trosce o dobro materialne i duchowe drugiego człowieka sprawia, że ów zmienia swoje życie. Kolejnym obliczem miłości jest relacja Cole’a i jego mamy, która chcąc ochronić swojego syna zastanawia się jak przekazać mu odpowiedź na zadane przez niego pytanie o ojca. W czasie lektury towarzyszymy też Cody’emu i Andi, którzy są po dwukrotnie zerwanych zaręczynach, jednak Cody chce poprosić Andy o jeszcze jedną szansę. Czy miłość zwycięży?
img_20190324_090049
Muszę przyznać, że bardzo dawno nie czytałam powieści, a w swoim życiu przeczytałam bardzo niewiele powieści chrześcijańskich (o ile przeczytane przeze mnie książki, o których teraz myślę, można zakwalifikować do kategorii powieści). Lektura tej książki nie była więc dla mnie łatwa. Troszkę odstraszał mnie także tytuł i wygląd okładki. Jednak zaciekawiłam się przedstawionymi tam historiami i czekałam jak rozwiną się dalsze losy bohaterów.

Nie zdradzając zakończenia i starając się nie zdradzić zbyt wielu szczegółów- tak aby nie psuć radości czytania- mogę powiedzieć, a wręcz muszę podkreślić jeden fakt: miłość zwycięża! Każda relacja oparta na Bogu, Który Jest Miłością jest relacją wygraną. I jest to najważniejsza rzecz, którą warto wynieść i zapamiętać z tej lektury.
link do książki: https://edycja.pl/produkty/ksiazki/literatura-powiesci/love-story

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *