Biblia
Uncategorized

Biblia audiobook

“Na początku było Słowo”
J 1,1

Jest to jeden z wielu ważnych dla mnie fragmentów Pisma, który towarzyszy mi od dzieciństwa. Zawsze gdy o nim myślę przypomina mi się, jak będąc jeszcze maluchem uczyłam się go na pamięć. Fragment Ewangelii wycięty z jednej z katolickich gazetek dla dzieci wisiał na mojej tablicy korkowej tuż przy biurku przez długi czas.

No właśnie… Na początku było Słowo…. w mojej głowie rodzi się pytanie czy to Słowo towarzyszy mi nadal, czy było Ono tylko początkiem. Moja relacja za Słowem ma swoje wzloty i upadki, choć po każdym z upadków staram się podnieść i mam nadzieję, że Pan nie dopuści do mnie długiej rozłąki od Słowa. Ponieważ wiem, że jestem słaba i grzeszna staram się stwarzać sobie jak najbardziej dogodne warunki do jak najczęstszych spotkań z Nim. Pomagają mi w tym aplikacje w telefonie, subskrypcje różnorodnych fanpage’y na instagramie i facebooku, słuchanie Słowa na płytach oraz oczywiście, co najważniejsze, czytanie Pisma, które posiadam.
20190303_084911
Wspomniałam o słuchaniu Pisma, jeśli tylko uważasz, że jest to dla Ciebie dobre rozwiązanie to Edycja św. Pawła, znana już zapewne wszystkim z paulistowskiego wydania Pisma Świętego, przychodzi z pomocą. Znajdziemy u nich najnowsze przekłady Pisma z języków oryginalnych, które możemy przesłuchać w wersji audio.
“Biblia. Stary i Nowy Testament. Wiara rodzi się ze słuchania” to osiem płyt CD zebranych w jeden zestaw. Znajdziemy tam wszystkie księgi Starego i Nowego Testamentu oraz krótkie wstępy do ksiąg przygotowane przez znanych polskich biblistów. Ja płyt słucham w najróżniejszych momentach, towarzyszą mi jako wstęp do medytacji, w podróży, czy nawet podczas sprzątania.

Hola, hola… czy to nie jest złe gdy słucha się Słowa podczas ścierania kurzów lub prowadzenia pojazdu? Uważam, że nie. Natomiast nie powinna być to jedyna forma spotkania ze Słowem. Gdy słuchamy Słowa w czasie wykonywania innej czynności wiele rzeczy może umknąć, a nasze myśli łatwo rozproszyć. Jednak słuchanie Słowa może nakierować nas na spojrzenie i poukładanie myśli zgodnie z Bożym zamiarem.
20190303_084956
Niech to Słowo w naszym życiu nie będzie tylko początkiem, lecz niech będzie codziennym pokarmem dla naszej duszy.  Parafrazując św. Hieronima- nieznajomość Słowa to nieznajomość Chrystusa- nie dajmy się skusić na odchodzenie od tego, co pozwala nam poznawać Boga takim jaki jest naprawdę. Wszak chcemy z Nim spędzić całą wieczność!
link do płyt: https://www.edycja.pl/produkty/biblia-i-biblistyka/pismo-swiete/biblia-stary-i-nowy-testament-wiara-rodzi-sie-ze-sluchania-audiobook-mp3

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *