Kalendarz kobiety 2019
Uncategorized

Kalendarz kobiety 2019

Moje drogie,
(tak, dzisiejszy wpis dedykowany jest głównie dla pań) dzisiaj chciałabym podzielić się z wami recenzją kalendarza “Kalendarz kobiety 2019”. Wiele z was może kojarzyć także mój zeszłoroczny wpis o tym kalendarzu, gdyż cieszył się on dużą popularnością.
Kalendarz Kobiety 2019: uBOGAcONA na drodze do świętości”jest to już trzeci kalendarz jaki posiadam z tej serii, więc patrząc na niego niejako automatycznie porównuję go do poprzednich edycji. Nie sposób nie zauważyć jak bardzo zmienia się on na korzyść użytkowniczek, niestety jest także kilka rozczarowań…


Gdy tylko otworzyłam przesyłkę zauważyłam dołączoną karteczkę od pani Kasi, bardzo lubię takie dodatki, które sprawiają miłą niespodziankę i sprawiają, że czuję się zauważona, więcej niż jako ten klient, któremu dajemy to co się należy i tyle (ja sama też zawsze dorzucam chociaż odręcznie napisane kilka słów).
Bardzo urzekł mnie równie kolor kalendarza i design okładki, choć… troszkę rozczarował mnie brak nowego projektu. Kalendarz urzeka mnie swoją prostotą, naturalnością, niebrudzącym się kolorem (to się w sumie dopiero okaże po dłuższym użytkowaniu) i elementem kwiatowym. Delikatne rozczarowanie wynika z mojego pragnienia nowości, a tu … zastaję bardzo podobny do zeszłorocznego projekt (trzeba przyznać, że kolory i rodzaj kwiatków się zmieniły).
Kolejna rzecz, która bardzo mnie ucieszyła, to motyw przewodni, jakim jest świętość. Być może już kojarzycie jak bliskie mi jest pragnienie świętości (pisałam o tym chociażby tutaj) Jest to kalendarz, który w codziennym zabieganiu ma przypominać mi o tym, co Boże. Ponadto będzie dla mnie przypomnieniem, że świętość jest możliwa, co widzimy na podstawie tak różnorodnych życiorysów każdej z przywołanych tu kobiet, a przecież-parafrazując Mertona- świętość to bycie sobą. Patronki tygodnia i miesiąca są bardzo dobrą inspiracją do poznania wielu kobiet, które postawiły Boga na pierwszym miejscu. W kalendarzu zaznaczone są także wspomnienia liturgiczne i adresy biblijne do czytań z danego dnia.

Jeśli chodzi o zawartość i układ kalendarza (a to jest chyba najważniejsze dla użytkownika) to jestem bardzo zadowolona z układu tygodniowego i miesięcznego. Pozwala to na przejrzystość i czytelność notatek. Układ przypomina popularny ostatnio Bullet Journal, a motyw kwiatowy umila korzystanie i nadaje pewien charakter kalendarzowi. Nie sposób nie wspomnieć także o kolorowankach, które znajdziemy na początku każdego miesiąca.

Ostatnim elementem kalendarza, o którym chcę wspomnieć, są dołączone naklejki. Są one jego elementem rozpoznawczym. Bardzo je lubię i jest to jeden z głównych argumentów dla mnie za kupnem tego kalendarza. Niestety w tym roku są one w mniejszym rozmiarze i mniej efektowne. Często korzystałam z nich poza kalendarzem np. naklejając na koperty, zeszyty i umieszczając je w moim dzienniku duchowym. Obecnie cieszą mnie one dużo mniej, lecz mimo wszystko doceniam to co zostało dodane.
Kalendarz będzie mi towarzyszył i w tym roku. Zapewne ma go także wiele z was. Dla tych, które jeszcze nie zdecydowały się na zakup dodaję też kilka zdjęć. I podsumowując moje rozważania: polecam ten kalendarz, a uwagi krytyczne, które dodałam mam nadzieję, że choć w części zostaną uwzględnione przy projektowaniu kalendarza na przyszły rok 🙂
link do kalendarza: https://sklep.ubogacona.pl/pl/p/Kalendarz-Kobiety-2019-/208

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *