Blask zbawienia
Uncategorized

Blask zbawienia

Kolejna garść nauczania papieża Benedykta XVI wydana przez krakowski WAM. Tym razem “Blask zbawienia”. To homilie na temat Zmartwychwstania.

To prawda, aura za oknem nie sprzyja rozmyślaniu o Wielkiejnocy, sam fakt Zmartwychwstania jest jednak tak wielką tajemnicą, że można o nim rozmyślać zawsze. W tej książce zebrane są homilie, które papież Benedykt wygłaszał podczas Liturgii Wielkiej Soboty i Mszy Wielkanocnej w czasie swojego pontyfikatu. Znajdują się tam też niektóre kazania z innych dni Triduum Paschalnego, a także wystąpienia z audiencji generalnych. Wszystko to jest tak precyzyjne i zwięzłe, że z samego słuchanie niewiele zostanie w głowie. Trzeba wziąć tekst do ręki i czytać, i wracać, czytać, wracać i się zachwycać. Benedykt XVI przez swoje homilie wlewa optymizm, przypomina właściwą piramidę wartości i pokazuje, że Wielkanoc może być codziennie.
ZbawienieDobrze jest w tym szalonym świecie sięgnąć po taką książkę, która przywraca pewność, że “życie jest silniejsze niż śmierć. Dobro jest silniejsze niż zło”. Bo taka jest przecież prawda.
Link do książki:
https://wydawnictwowam.pl/prod.blask-zbawienia.11746.htm?sku=79335

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *