Droga duchowa
Uncategorized

Droga duchowa

Czym jest droga duchowa? Czyżby była to jakaś tajemna ścieżka rozwoju dostępna tylko dla wielkich mistyków i teologów? Czy zwykły i przeciętny człowiek może mówić o swojej drodze duchowej? Jak czytamy w książce pt. “Droga duchowa” Włodzimierza Zatorskiego OSB jest to droga do Boga, która wiedzie przez ludzkie doświadczenia na świecie, a więc dostępna jest dla każdego.

Przywoływana tu książka to zbiór artykułów uporządkowanych w poszczególnych kategoriach, wśród których wymienić można: wobec świata, duchowe zmagania, szukanie Boga, spotkanie z człowiekiem i modlitwa. Książkę można przeczytać jednym tchem zgłębiając poszczególne tematy krocząc kolejnością zaproponowaną przez autora, jednakże równie dobrze odnajdzie się w niej czytelnik, który chce zgłębić jeden z przywoływanych tutaj tematów, inne zaś pozostawiając na inne okazje. W książce tej autor skłania nas do szukania prawdy przez podejmowanie różnych tematów: wiary i rozumu, bliskości w spotkaniu z Bogiem i drugim człowiekiem, sumienia, szczęścia, radości, zaufania i modlitwy.

Książkę mogę polecić zarówno tym, którzy chcą sobie uporządkować podstawowe informacje i podjąć refleksję nad tym, co charakteryzuje naszą wiarę, jak i tym, którzy niejedną książkę już przeczytali. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, co będzie podstawą do dalszych poszukiwań i zgłębiania wybranego zagadnienia.
link do książki: http://tyniec.com.pl/duchowosc/119-droga-duchowa-9788373544642.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *