Biblia Paulistów
Uncategorized

Biblia Paulistów

Najważniejsza ze wszystkich ksiąg. Napisana przez samego Boga, przy udziale człowieka. Księga w której poznajemy Boga. Słowa, które są modlitwą. Co można powiedzieć o tak wielkiej rzeczywistości? Jak ocenić i opisać tą Księgę Życia?
Pismo Święte będzie takie jak stan naszej duszy i nasze korzystanie z niego. Gdy zaniedbujemy modlitwę, trwamy w stanie grzechu, nie korzystamy z Sakramentów to i Słowo Boże może mieć problem z przebiciem się przez naszą skorupę, by skruszyć nasze serce (Pan Bóg jest Wszechmogący, ale szanuje naszą wolność i tylko w nadzwyczajnych sytuacjach czyni cuda w naszym życiu, które znów przyprowadzają nas do Niego). Jeśli nie będziemy sięgać po Słowo to nie powinniśmy zarzucać Bogu, że nie istnieje, bo… nic do nas nie mówi. 

Dla mnie Słowo jest ogromnym orężem w walce z pokusami, wsparciem w trudnych momentach, wskazówką w działaniu, przypomnieniem o Bożej miłości, a jeśli trzeba to i przypomnieniem mi, że jestem grzesznikiem. Warto pamiętać, że Słowo i Ewangelie to dobra nowina i w tym kluczu czytać Je tak, aby nie dać się zwieźć pokusom Szatana, gdyż działa on nawet pod przykrywką pobożności i modlitwy.
Mam wiele Pism Świętych i z każdego z nich korzystam. Czasem czytam inne tłumaczenie, by “świeżym spojrzeniem” ujrzeć znany mi od dawna fragment Pisma. Dzisiaj chcę wam wspomnieć o Biblii Paulistów. Wydana jest w ulubionym przeze mnie rozmiarze, tzw. oazowym (czyli wielkości zeszytu szkolnego), ponadto okładką jest etui, które łatwo możemy zapiąć co służy ochronie przed zniszczeniem. Jeśli chodzi o estetykę, to nią jestem szczególnie zauroczona- barwy są stonowane, nic niepotrzebnie nie rozprasza naszego wzroku, który można skupić na tekście. Muszę przyznać, że bardzo dobrze korzysta mi się z tego wydania.

Mam też kilka “ale”… Brakuje mi paginatorów, choć muszę przyznać, że na marginesach znajdują się oznaczenia poszczególnych ksiąg. Ponadto niestety przypisy do każdej z ksiąg są dopiero na końcach rozdziałów (choć pewnie wynika to z faktu, że Pismo przetłumaczone jest na język współczesny i już niewiele trzeba dopowiadać). W środku znajdziemy też dwie kolorowe wkładki, których wadą jest to, że są… kolorowe 😉
Podsumowując, polecam to Pismo Święte szczególnie tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją wędrówkę ze Słowem. Tym, którzy chcą poznawać nowe współczesne tłumaczenia. Tym, którzy lubią mieć Pismo Święte przy sobie, gdyż rozmiar i waga są tu odpowiednie. Tym, dla których ważna jest estetyka. Wybór “swojego” Pisma każdy musi dokonać samodzielnie przeglądając wiele różnych wydań i wybrać “to jedyne” lub “kolejne do kolekcji”.
link do Pisma: https://www.edycja.pl/produkty/biblia-i-biblistyka/pismo-swiete/biblia-z-kolorowa-wkladka-oprawa-flexy-z-suwakiem-zlocone-brzegi-kartek

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *