Objawienie Pana Jezusa i Matki Bożej w Ostrożnem.
Uncategorized

Serce w Serce. Objawienie Pana Jezusa i Matki Bożej w Ostrożnem.

Serce w Serce- o jakie serca może chodzić? Które dwa serca są tak ściśle ze sobą zjednoczone, że nie sposób znać jednego z nich bez znajomości drugiego? Mowa tutaj oczywiście o Najświętszym Sercu Jezusa i Niepokalanym Sercu Najświętszej Marii Panny. Są to Serca, które mają moc przemieniania naszych serc i żyć, o czym zaświadczyć może chociażby siostra Czesława Polak, o której przeczytamy w książce pt. “Serce w serce Objawienie Pana Jezusa i Matki Bożej w Ostrożnem”.

Książka porusza wiele tematów, znajdziemy w niej informacje o pierwszych piątkach miesiąca, objawieniach w Ostrożnem, obietnicach jakie przekazała nam św. Małgorzata Maria Alacoque, Niepokalanym Sercu Maryi oraz o zniewagach jakie padają na NMP. Jednym słowem wszystko, co jest nam potrzebne, by bliżej poznać i pokochać Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce NMP. Wszystko to okraszone jest prywatnymi dygresjami autora, w których dzieli się własnymi doświadczeniami. Ponadto na kartach książki znajdziemy kilka życiorysów kapłanów, które autor uznał za stosowne przytoczyć. Niech nie ujdzie naszej uwadze wywiad z siostrą Czesławą Polak, która dzieli się swoimi doświadczeniami bliskości Boga i Maryi w jej życiu. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy pieśń do Serca Jezusowego lub do Najświętszej Marii Panny, muszę przyznać, że moja znajomość tych pieśni przeważnie opiera się na jednej zwrotce, a po lekturze tej książki wiem jak jeszcze wiele tekstu nie znam.

To co ja najbardziej doceniam w tej książce to dokładne wyjaśnienie jak powinno się odprawiać Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca oraz Dziewięciu Pierwszych Piątków. Dotychczas nie wiedziałam, że podczas ich odprawiania trzeba wzbudzić w sobie specjalną intencję, a jest to bardzo ważny element, o którym nie można zapominać. Ponadto dowiedziałam się o Ostrożnem i kto wie czy nie pojadę w to miejsce, gdy będę w okolicy. Na końcu książki znajdziemy modlitewnik, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Serce poruszone miłością może od razu zamienić swoją wiedzę w modlitwę. Niech bliższe poznanie tych Świętych Serc prowadzi nas do pracy nad własnym sercem i większej miłości ku Stwórcy.
link do książki: https://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/serce-w-serce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *