Psychologia modlitwy
Uncategorized

Psychologia modlitwy

Modlitwa, czym jest dla każdego z nas? Czym w ogóle jest modlitwa- “obcowanie człowieka z Bogiem”, “doświadczenie komunikowania z Bogiem”, “drogą Boga”, “ofiarowanie naszych pragnień Bogu, wznoszona za sprawy zgodne z Jego wolą”- która z tych definicji jest Ci najbliższa, gdy myślisz o modlitwie? Zdefiniowanie modlitwy jest pierwszym i fundamentalnym krokiem do tego, aby móc ując ją w sposób naukowy. Temat ten fascynuje naukowców już od dekad, o czym dowiemy się z lektury książki pt.” Psychologia modlitwy” wydawnictwa WAM.

Książka to nie lada gratka, nie tylko dla studentów psychologii i badaczy, ale także dla osób, którzy chcą dowiedzieć się więcej o modlitwie lub podjąć refleksję nad własnymi motywacjami do niej. W książce poruszone zostają tematy takie jak: wielowymiarowość modlitwy, modlitwa w procesie rozwojowym człowieka, a także rola modlitwy w radzeniu sobie z trudnościami i w dostosowaniu społecznym. Ponadto przytoczone zostały badania dotyczące wpływu modlitwy na zdrowie a także badania, które obejmują modlitwę wstawienniczą- w tym również problem fałszerstw i oszustw w badaniach nad modlitwą wstawienniczą.

To co doceniam w tej książce to przedstawienie faktów w sposób prosty i wyczerpujący temat, bez jednoczesnego moralizowania czytelnika i narzucania mu własnej opinii. Dla mnie, jako fascynata psychologii i krytycznego analityka jej dokonań, ta pozycja książkowa okazała się przyjemną podróżą przez meandry wiedzy i stała się zaczynem do zgłębienia tematu już podczas własnych poszukiwań.
link do książki: https://wydawnictwowam.pl/prod.psychologia-modlitwy.2832.htm?sku=67382

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *