Tajemnice egzorcysty
Uncategorized

Tajemnice egzorcysty

“Tajemnice egzorcysty” książka księdza Amortha- muszę przyznać, że odrobinę obawiałam się tej pozycji. Obecnie panuje dość duża moda na interesowanie się dręczeniami i opętaniami, na wyszukiwanie coraz to nowych powodów opętania (jak np. grzech pokoleniowy, który jak się jednak okazało nie istnieje), na zamykaniu rozmaitych otwartych w nas źródeł (czakramy, chyba nie ta religia?).

Także i ja kiedyś miałam taki etap w swoim życiu, gdy wiele czytałam o egzorcyzmach, szukając kolejnych wskazówek, informacji. Prowadziłam osobiste śledztwo, które miało na celu próbę zrozumienia czym są egzorcyzmy. Przeczytałam też wtedy wszystkie uprzednio wydane książki księdza Amortha. Muszę przyznać, że najnowsza książka pt. “Tajemnice egzorcysty”, która swoją premierę będzie miała 10 września, już od pierwszych stron czytania uspokoiła moje wątpliwości.

Książka ta przybliża postać i życie ks. Gabriela Amortha. Pierwsza część książki to wywiad z księdzem Amorthem, gdzie poznamy jego życie, drogę posługi kapłańskiej oraz wiele wartościowych przemyśleń. W drugiej części znajdziemy wspomnienia najbliższych, którzy wypowiadają się co zawdzięczają temu kapłanowi oraz jak go zapamiętali (zm. 16.09.2016r.). Według mnie główne przesłanie, jakie zostawił nam ten egzorcysta to przypomnienie, że Szatan naprawdę istnieje i każdy z nas może być narażony na jego działanie. Pokazał on też jak bardzo potrzebna jest posługa egzorcystów i jak wielka jest konieczność mianowania nowych kapłanów, którzy podejmą się tego dzieła. W wywiadzie dość mocno przemówiły do mnie słowa mówiące o Odnowie w Duchu Świętym ich posłudze uwalniania- wielkiej pomocy, ale również i ogromnych błędach jakie czynią i jak wiele z takich osób nie działa mocą Ducha Świętego, a własnej pychy i egoizmu.

Czy warto sięgnąć po tę książkę? Tak, jeśli: chcesz bliżej poznać postać ks. Amortha, chcesz poznać opinię jednego z najbardziej znanych egzorcystów dot. rozeznawania konieczności egzorcyzmów, jeśli chcesz poznać różne “stopnie” opętań- ich klasyfikację oraz krótki opis, jeśli chcesz ujrzeć ks. Amortha oczami tych, którzy spędzili z nim ogrom czasu.
Nie polecam książki jeśli: szukasz spektakularnych opisów egzorcyzmów, nie chcesz rozumieć, że Szatan istnieje naprawdę, lub jeśli przeceniasz jego moc nie wierząc w uwalniającą moc sakramentów.

Nie chcę, by ten tekst zabrzmiał ironicznie, lub by ktoś poczuł się nim dotknięty. Wierzę w osobowe Zło, ale wierzę też w ogromną moc Boga, który JEST i DZIAŁA i przychodzi do nas w Sakramentach Świętych. Nie skupiajmy się tylko na Złu, lecz wpatrujmy się w oblicze Najwyższego i podnośmy się po każdym upadku. W mojej opinii utwierdziła mnie także lektura tej książki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *