Cuda dzieją się po cichu
Uncategorized

Cuda dzieją się po cichu

Ave,
dzisiaj wpis o książce, która mówi o bardzo ważnym dla mnie miejscu. Książka Anity Czupryn wydana przez wydawnictwo FRONDA pt. “Cuda dzieją się po cichu” dotyka tematu jasnogórskich cudów i łask. Przychodząc do Matki i prosząc Ją o wstawiennictwo w intencjach, w których się modlimy, często nie myślimy o tym, jak wiele osób jest wkoło nas, jak różnej problematyki dotykają ich modlitwy oraz jak wielu z nich zostaje wysłuchanych.

Być może ty też się kiedyś zastanawiałeś w jakich intencjach można prosić Matkę Bożą o wsparcie, a w jakich nie wypada. Choroba? To chyba “dobry” powód do modlitwy. Rozwód? Chyba też. Utrata pracy? Bankructwo? Podjęcie ważnej decyzji? Czy Matka Boża chce słuchać o naszych ludzkich problemach?

Czytając świadectwa umieszczone w tej książce znajdujemy odpowiedź- Matka słucha wszystkich naszych modlitw i wypełnia je zgodnie z wolą Bożą. Wszak na pewno wiesz, że nie wszystko o co prosisz może być dla Ciebie dobre. Czasem to o co prosisz mogłoby stać się dla Ciebie przyczyną upadku, na szczęście Bóg jako Miłosierny Ojciec chroni nas od naszej głupoty i ofiarowuje nam to co najlepsze i prowadzące do Niego. W tej książce cuda i łaski podzielone są na pięć podkategorii: na Jasnej Górze, w związku z Jasną Górą, w rodzinach, związane z Eucharystią oraz związane z królowaniem Matki Bożej w narodzie polskim. Przyznam, że nie sposób przeczytać wszystkich opisanych tam cudów (a na pewno, nie w ciągu jednego wieczora).


Tym co mnie naprawdę zaciekawiło w tej książce to jej druga część, a więc rozmowa z ojcem Melchiorem Królikiem, kronikarzem Jasnej Góry. Poruszone zostają tam różne aspekty z życia ojca: uratowanie życia, okres rozeznawania powołania, czas pielgrzymowania, kapłaństwo oraz posługa jako kronikarz Jasnej Góry. Wywiad czyta się bardzo płynnie i z zapartym tchem. Wspomnienia ojca spisane są w sposób bardzo zabawny i intrygujący. Szczególnie dobrze czytało mi się podrozdziały dotyczące pielgrzymek, w których ojciec uczestniczył na przełomie wielu lat oraz część dotyczącą powołania.

Książka ta przypomina o tym, że warto uciekać się do Matki w każdej sprawie i prosić Ją o wstawiennictwo. A co najważniejsze, warto wracać i dziękować za wszystko co dzieje się w naszym życiu.
link do książki: https://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/cuda-dzieja-sie-po-cichu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *