Dziś jest Dzień Pański
Uncategorized

Dziś jest Dzień Pański

Ave,
Przez ostatnie kilkanaście dni towarzyszyła mi książka „Dziś jest Dzień Pański” Wilfrida Stinissena wydana przez wydawnictwo W drodze. Są to rozważania tego karmelity na każdy dzień roku.

Takich książek powstało już masa. Kiedy wzięłam ją do rąk, myślałam, że będzie o czymś innym, o godnym przeżywaniu niedzieli. Kieszonkowa forma, zgrabna, estetyczna okładka. Wszystko to zachęca. Po otwarciu jednak zaskoczenie jednostronicowe rozważania w liczbie 365.


Są krótkie, to prawda, ale nie zajmują mało czasu. Autor, specjalista od życia wewnętrznego, potrafi w kilku zdaniach tak zaintrygować, że z szybkiej czytanki przed snem rosły kilkunastominutowe wieczorne medytacje. Tematyka wydaje się przypadkowa. Nie odpowiada czytaniom liturgicznym na dany dzień, a mimo to w dziwny sposób czasami się łączą. Wnioski z rozważania Ewangelii wybrzmiewały w tekstach o. Stinissena.


Przede mną jeszcze grubo ponad trzysta kartek, ale to pewnie jedna z tych książek, którą za rok będę drugi raz będę czytała z porównywalnym zainteresowaniem.
Link do książki: https://www.wdrodze.pl/index.php?mod=book&id=179

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *