Przed egzekucją
Uncategorized

Przed egzekucją

Ave,
dzisiaj przychodzę do was z kolejną recenzją książki. Jest to książka, której lektura mocno mnie pochłonęła. Po jej lekturze sięgnęłam także po film (co się u mnie rzadko zdarza). Dzisiaj chcę wspomnieć o “Przed egzekucją” wydanej przez Mando, czyli nową markę wydawnictwa WAM.

Książka napisana przez siostrę Helen Prejean, która idąc za wezwaniem Ducha Świętego postanowiła towarzyszyć więźniom oczekującym na karę śmierci wykonywaną przy użyciu krzesła elektrycznego. Jest to książka, która odbiła się szerokim echem w świecie. I nic dziwnego, zawiera ona bowiem wstrząsające i skłaniające do refleksji opisy przeżyć więźnia skazanego na karę śmierci. Widzimy w niej także walkę o godne traktowanie skazanych.

Historia ta ukazuje, jak wiele dobra wynika z zaufania Duchowi Świętemu i służeniu według Jego wskazówek i zamiarów wobec nas. Życie siostry jest przykładem rozwoju posługi, która obejmowała coraz szerszy krąg osób, którym służyła swoją osobą. Jej pomoc okazała się nieoceniona nie tylko dla więźnia, lecz objęła również jego rodzinę oraz rodziny ofiar.

Myślę, że jest to szczególnie cenna pozycja zarówno dla tych, którzy chcą poznać odrobinę faktów dotyczących kary śmierci oraz traktowania skazańców, jak i dla tych, którzy chcą czerpać ze świadectw innych osób, aby samemu podjąć się wędrówki podążając za głosem Ducha Świętego.
link do książki: https://wydawnictwowam.pl/prod.przed-egzekucja.11730.htm?sku=77593

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *