gra planszowa
Uncategorized

Przyjaciele Święci- gra planszowa

Ave,
ostatnio w internecie znalazłam świetną propozycję do spędzania wolnego czasu. Gra, która uczy poprzez zabawę. Postanowiłam podzielić się z Wami moim odkryciem. Jest to gra planszowa wydawnictwa Dobry Pasterz “Przyjaciele Święci”.


Celem tej gry jest przybliżenie sylwetek świętych, dzięki ukazaniu ich wizerunków, przedstawieniu ważnych wydarzeń, ciekawostek z życia oraz cytatów z pism. Celem gry jest uzbieranie jak największej ilości kart i obrazków świętych, co wpływa na większą znajomość życiorysu i nauczania tych postaci.

Tym, co najbardziej mnie interesowało to wybór świętych włączonych do tej gry. I muszę przyznać, że jestem nim pozytywnie zaskoczona. Wśród nich znajdziemy zarówno świętych, którzy choć ze słyszenia są znani większości wierzących w Polsce i na świecie, jak i świętych o których być może nie wiemy nic i dopiero będziemy ich poznawać. Przyznaję, że ja nie znałam wszystkich ukazanych tu postaci. Także dopasowywanie cytatów, nie zawsze było dla mnie oczywistością, co potwierdza że gra jest nie tylko dla najmłodszych.

Jedyne zastrzeżenie jakie mam do tej gry, to jakość kartonu, który wydaje się być zbyt cienki i delikatny jak na grę. Jednakże przy ostrożnym użytkowaniu myślę, że nie będzie to duży problem.

Jest to gra dobra dla całej rodziny. Zarówno młodsi, jak i starsi mogą się przy niej dobrze bawić, wiele nauczyć i zyskać nowych orędowników i przyjaciół wśród świętych. Mogę ze szczerym sercem polecić grę i powiedzieć, że jest warta zakupienia.
link do gry: http://sklep.pasterz.pl/przyjaciele-swieci-gra-planszowa-p-7589.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *