Gdybyś znała dar Boży
Uncategorized

Gdybyś znała dar Boży

Ave,
może też czasem masz tak, że niespokojnie i nerwowo próbujesz uzyskać pozytywne rozwiązanie jakiejś sprawy lub otrzymać konkretny dar. A może Twoje serce to studnia zapełniona śmieciami, roślinnością, resztkami, kamieniami i brudną wodą. Ciężko jest się dostać do wnętrza i odnaleźć to co naprawdę w nas mieszka- odkryć zranione i zabrudzone obszary. Warto do tych obszarów zaprosić Ducha Świętego i w wytrwałej codziennej modlitwie poszukiwać źródła życia w naszej Duszy. Mówi o tym książka “Gdybyś znała dar Boży”, którą otrzymałam od wydawnictwa W drodze.

“Będziemy pić ze źródeł wód żywych Bożej miłości, zostaniemy zaspokojeni i oczyszczeni, i będziemy w stanie ugasić pragnienie miłości tych, których Bóg stawia na naszej drodze.” (Fragment książki)

Bycie chrześcijaninem to nie zadania do wykonania, ale przede wszystkim przyjęcie tego ogromnego daru jakim jest miłość Boża. Życie Ewangelią to przyjęcie bogactwa Miłosiernego Ojca i zgoda na to, aby On przemieniał nas dzień po dniu. Jest to przyjmowanie miłości od Ojca i przekazywanie jej dalej do tych, którzy pojawiają się na drogach naszego życia. Autor wskazuje drogę do odrzucenia narcystycznego spojrzenia na samego siebie oraz ciągłego dążenia do dojrzałości, a w zamian a to zaufali Bogu, oddali swoje słabości w Jego miłosierne ręce oraz kroczyli za Jego głosem.

Tym co najbardziej spodobało mi się w tej książce jest mnogość cytatów. W każdym rozdziale znajdziemy liczne odniesienia do Pisma Świętego, cytatów świętych, encyklik oraz innych dokumentów Kościoła. Pozwala to na łatwe odnalezienie danego wątku oraz zgłębienie się w niego poza obszar przedstawionej tu książki. Znajdziemy też całe rozdziały bazujące na duchowości św. Teresy z Lisieux, św. Teresy z Avili oraz Etty Hillesum. Pomaga to uwierzyć oraz nabrać siły Ducha w to, że możliwe jest całkowite zaufanie Bogu i życie Ewangelią. Widzimy, że są tacy, którzy zrobili to przed nami. Ponadto dostrzec można, że to nie z tych osób, ale z Boga była ta ogromna moc. To nie oni się przemienili i stali się doskonali, lecz pozwolili działać Duchowi Świętemu, który sam w nich działał.

O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: „Daj Mi się napić” – prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej (J 4,10)

Książkę poleciłabym każdej osobie (wbrew tytułowi nie jest to książka kierowana tylko do kobiet). Poszczególne rozdziały można czytać bez łączności z innymi, jednak jest to jedna z tych książek, która po rozpoczęciu lektury staje się tak interesująca, że ciężko jest ją odłożyć i zaprzestać czytania.

link do książki: https://www.wdrodze.pl/opis,1478,Gdybys_znala_Dar_Bozy__Nauka_przyjmowania.html

Jeden Komentarz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *