Sześć prawd wiary oraz ich skutki
Uncategorized

Sześć prawd wiary oraz ich skutki

Ave,
ostatnio mam dość zabiegany i trudny czas, stąd mniej moich osobistych przemyśleń, a więcej przemyśleń opartych na książkach. Do wpisów, w których więcej będzie o tym, co obecnie krąży mi po głowie jeszcze wrócimy, obiecuję 🙂 Tych, który tęsknią za mną zapraszam na mojego instagrama. A teraz do sedna.

Od wydawnictwa Tyniec otrzymałam przesyłkę z książką siostry Małgorzaty Borkowskiej “Sześć prawd wiary oraz ich skutki”. Jak czytamy we wstępie książka powstała dla formatorek w zakonach żeńskich, choć muszę przyznać, że ja tę grupę odbiorców dużo bardziej bym poszerzyła. W czasie lektury wielokrotnie przychodziło mi na myśl, że polecałabym ją wielu katolikom, zwłaszcza tym, którzy niedawno powrócili do życia sakramentalnego i z pełnym entuzjazmem odkrywają na nowo wiarę. Wielu ludzi angażując się we wspólnoty poszukuje w wierze uczuć i mistycznych przeżyć, przy jednoczesnym braku podstawowej wiedzy z zakresu dogmatyki. W książce w sposób zrozumiały przywołane są prawdy takie jak:
Bóg jest Jeden,
Bóg jest sędzią sprawiedliwym,
Bóg jest Jeden w Trzech Osobach,
Syn Boży stał się człowiekiem, umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia,
Dusza ludzka jest nieśmiertelna,
Łaska Boża jest do zbawienia konkretnie potrzebna.

Nie ma dla człowieka większego skarbu niż to, co Bóg mu objawia o Sobie.

Każda z prawd wiary przedstawiona jest w sposób prosty i zrozumiały, przy braku jednoczesnego spłycania treści. Przykłady zilustrowane są obrazowo np. dzięki przywołaniu historii z życia Ojców Pustyni. Czytając tę książkę widzimy jak ściśle łączą się ze sobą poszczególne prawdy wiary i jak bardzo przenikają one życie człowieka. Poznawanie Boga i chęć życia w zgodzie z Nim i szanując Jego przykazania powinna być celem nadrzędnym w naszym życiu, stąd uważam, że warto sięgać po książki takie jak ta, które w sposób prosty i usystematyzowany przekazują podstawowe prawdy wiary.

link do książki: http://tyniec.com.pl/duchowosc/1003-szesc-prawd-wiary-oraz-ich-skutki-9788373547841.html

wpis z recenzją innej książki siostry Małgorzaty: Oślica Balaama- Apel do Duchownych Panów

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *