Jałmużna- przełamywanie siebie ?
Uncategorized

Cuda świętego Józefa

Ave,
Jest w moim życiu pewien mężczyzna, który uczy mnie życia. Uczę się od Niego jak być kobietą, jak tworzyć dobre relacje oraz jak słuchać głosu Pana. Jest to człowiek prosty, skromny i ubogi. Nie ukończył studiów, nie ma doktoratu w żadnej z nauk humanistycznych. Pochodzi z królewskiego rodu Dawida, ale niewielu o tym wie, ponadto on sam nigdy nie daje odczuć żadnej wyższości względem rozmówcy. Cechuje go uważność, roztropność oraz odważne podejście do rozwiązywania problemów, których w swoim życiu ma niemało. Nie posiada on pieniędzy i dostatku, zaszczytu i chwały, nie ma też zawodu, który wzbudzałby powszechny podziw. O jego wielkości zadecydowała misja, którą otrzymał od Najwyższego- stał się opiekunem Syna Bożego i Maryi. Jak pewnie już się domyślasz tym ważnym dla mnie mężczyzną jest św. Józef 🙂
W tle dzisiejszego wpisu (i nie tylko) warto przesłuchać Akatyst ku czci św. Józefa.

Święty Józef jest wzorem dla wierzących, pokazuje on, że życie to służba drugiemu i Bogu. Do bycia autentycznym naśladowcą Chrystusa nie potrzeba wykonywać “wielkich rzeczy”, ważne są cechy proste i zwyczajne. Wielka dyskrecja i pokora z jaką Józef wypełniał zadanie dane od Boga jeszcze bardziej uwydatniają jego wiarę i posłuszeństwo Bożym zamiarom. Wypełnianie woli Bożej, szukania jej i gotowości do przyjęcia odbywało się w milczeniu, bez sprzeciwu i z pełnym zaangażowaniem w wypełnianie swojej misji. Również i dzisiaj św. Józef nie próżnuje. Wysłuchuje naszych modlitw i zanosi je przed tron Najwyższego.

Niczego mu nie odmówią, ani nasza Matka, ani Jej chwalebny Syn.
św. Franciszek Salezy

W książce “Cuda świętego Józefa” wydawnictwa WAM znajdujemy wiele świadectw, które są podzieleniem się nowiną o wstawiennictwu św. Józefa. Jego odpowiedź na modlitwę dotyczy wielu spraw: zdrowia, wyjazdu na pielgrzymkę, przebudowy pomieszczeń, pracy oraz trudności rodzinnych. Ponad pięćdziesiąt świadectw napisanych przez wiernych oraz modlitwy, które znajdują się w tej książce mogą być drogą ku umocnieniu w wierze i nadziei. Na końcu książki znajdujemy także dokumenty papieskie- Quamquam pluries oraz Redemptoris custos, które przybliżają misję i osobę św. Józefa. Bardzo lubię tę serię o cudach świętych, książki wydane są w twardych oprawach ze stonowanymi barwami. Na moim blogu recenzowałam też dwie inne książki z tej serii, które również polecam (znajdziesz je tu i tu). To co najbardziej lubię w tej serii, to fakt, że każde świadectwo poprzedza fragment z Pisma Świętego oraz to, że zawsze znajdziemy zbiór modlitw za wstawiennictwem danego świętego. Pozwala to przekuć zachwyt i wdzięczność za wstawiennictwo świętego w nasze działanie w postaci modlitwy.


19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, może warto w tym szczególnym czasie jeszcze bardziej przybliżyć sobie postać tego wielkiego, a zarazem pokornego świętego. Może to jest właśnie ten czas, gdy nawiążesz z nim bliższą relację i odnajdziesz autorytet. Poniżej zostawiam krótką modlitwę do świętego Józefa, którą chciałabym abyś się dzisiaj pomodlił 🙂

Pozdrawiam Cię św. Józefie,
Ty, który zostałeś napełniony łaską Bożą.
W Twoich ramionach spoczywał Zbawiciel i wzrastał pod Twoim spojrzeniem.
Błogosławiony jesteś między mężczyznami i błogosławiony jest Jezus,
Boskie Dziecię Twojej dziewiczej Oblubienicy.
Święty Józefie, dany za ojca Synowi Bożemu,
módl się za nami w naszych kłopotach rodzinnych, zdrowotnych i zawodowych,
po wszystkie dni nasze
i racz nam przyjść z pomocą w godzinie śmierci naszej.
Amen

link do książki: https://wydawnictwowam.pl/prod.cuda-swietego-jozefa.7977.htm?sku=68516 

2 komentarze

  • Piotr Komander

    Patroni moich dwóch pierwszych imion, Piotr i Paweł, długo wydawali mi się tak niesłychanie ważni, że święty Józef dosłownie musiał się „zadowolić” trzecim miejscem. Od jakiegoś czasu jest kimś bardzo mi bliskim – wrażliwym i zdecydowanym, opiekuńczym i stanowczym mężczyzną. Wzorcem na czasy męskiego zniewieścienia.
    I niedościgłym wzorcem męskiej wiary. Panów, którzy chcieliby odkrywać radość życia według Bożego planu zachęcam do udziału w spotkaniach organizowanych po męsku przez Mężczyzn Świętego Józefa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *