Nie bój się- Niedziela Młodych
Uncategorized

Nie bój się- Niedziela Młodych

Ave,
Ile razy słyszałeś już, że jesteś za młody? Że pojmiesz wszystko w swoim czasie? Że jak będziesz starszy to zrozumiesz, a teraz nie masz nic do powiedzenia? Nieważne ile masz lat, zawsze znajdą się ci, którzy są starsi, bardziej doświadczeni oraz mający większą wiedzę. Czy zatem młodość to czas, w którym jest się nieistotnym, zawsze trochę z boku oraz tą osobą, który zawadza tym, którzy mają większe kompetencje?

“Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Pana”

Maryja w chwili Zwiastowania (tutaj znajdziesz moje rozważanie oparte o tę scenę) była bardzo młodą kobietą, a to właśnie Jej zaufał Bóg, to właśnie Jej powierzył swojego syna. Również i Tobie- młodemu ciałem i duchem- Bóg powierza konkretne działania. Powierza i ufa w to, że jesteś gotowy, aby je wykonać. Spójrz na swoją młodość z Jego perspektywy- to właśnie w młodości masz najwięcej sił, to w młodości potrafisz odnaleźć w sobie spontaniczność, zostawić wszystko i pójść za Jego głosem. To właśnie młodość kształtuje Ciebie na resztę życia. To właśnie teraz podejmujesz najważniejsze wybory.

W młodości jest też wiele trudów- oczekiwania dorosłych wobec nas, natłok obowiązków, konieczność podejmowania ważnych decyzji. Trudności w relacjach i niepewność w działaniu. Warto mieć w tym czasie wsparcie, towarzysza, który przeszedł to co my, lub który właśnie jest na tym samym etapie rozwoju. Warto spotykać się z innymi młodymi, którzy wyznają podobne wartości, którzy nie wstydzą się wyjść na ulicę i powiedzieć, że Panem jest Jezus. Warto doświadczyć Kościoła, w którym jest miejsce dla nas- ludzi młodych.

Przyjdź w czasie Niedzieli Palmowej na Ostrów Tumski we Wrocławiu. (Jeśli jesteś z innego miasta to dowiedz się, gdzie u Ciebie organizowana jest Niedziela Młodych.)  Przyjdź, aby doświadczyć tej młodości Ducha, który także jest w Kościele, który jest Kościołem. Przyjdź i włącz się we wspólne świętowanie tuż przed świętami Zmartwychwstania. Przyjdź po to, aby usłyszeć słowa Pana skierowane do Ciebie: “Nie bój się, znalazłeś bowiem u Mnie łaskę”. To On ma dla Ciebie plan, który jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Przyjdź, aby przygotować się duchowo do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
więcej informacji: http://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *