Uncategorized

Bliżej, chcę bliżej Ciebie być

LICh,
jakiś czas temu zostałam poproszona przez kogoś z was, abym opowiedziała o mojej relacji z Panem Bogiem. Myśl ta od dłuższego czasu krąży mi po głowie, jednak w jakikolwiek sposób próbuję ubrać w słowa to co wydarza się pomiędzy mną a Najwyższym okazuje się, że słowa są zbyt małe. Każda rzeczywistość opowiedziana za pomocą słów jest w jakiś sposób uproszczona, niepełna, a słowa są zbyt wieloznaczne. Czym innym także jest dzielenie się Dobrą Nowiną, która dzieje się w moim życiu, gdy widzę przed sobą rozmówcę, czym innym zaś pisanie w szeroką, nieokreśloną przestrzeń do której każdy może mieć dostęp i może zinterpretować w dowolny (niekoniecznie adekwatny) sposób moje słowa i uczucia.

Relacja z Bogiem jest wielopłaszczyznowa, dotyka całego życia człowieka. Nie da się wyznaczyć granic, za którymi Bóg nie objawia się w życiu. Relacja ta obejmuje ogromne trudności, rozpacze, łzy i ból. Jest obecna także w marazmie, rutynie, zniechęceniu dnia codziennego. Ujrzeć możemy ją także w momentach zaskoczenia, radości, wzruszenia i wdzięczności. Bóg przenika każdą naszą cząstkę i nic co jest nasze nie jest Mu obce. Tak jest i w moim życiu, relacja z Bogiem jest tą wartością, do której staram się podporządkować wszystkie inne. Staram się, by świętość była celem do którego prowadzą moje wybory dnia codziennego. Staram się także, aby zniechęcenie i rozpacz nie odebrały mi tej cennej wartości.

Bliżej, chcę bliżej Ciebie być
Lepiej, chcę lepiej ciebie znać
I kiedy świat się wali
I kiedy sztorm szaleje
W ramionach Twoich chce zanurzyć się zupełnie

Myślę, że przytoczony tutaj fragment piosenki Michała Króla- Bliżej (gdy klikniesz w link, możesz słuchać jej w tle podczas czytania) pomimo swojej prostoty zawiera pewną, jakże mi bliską myśl. Dla mnie relacja z Bogiem musi opierać się na wierności, na trwaniu przy Nim pomimo wszystkich trudności, które dzieją się w naszym życiu. Na pokorze w relacji i zaufaniu w pełni, na poddaniu, szacunku, miłości, fascynacji, podziwie. Moja relacja z Nim opiera się na poznawaniu Pana, na szukaniu Jego woli, na zgłębianiu Jego słowa, na przyjmowaniu go do mojego życia w Sakramentach. Fundamentem tej relacji jest Miłość, moja miłość do Boga, która tak naprawdę jest odpowiedzią na Jego miłość, którą On obdarował mnie jako pierwszy. Miłość Stwórcy nie ma granic,a Jego wierność przez pokolenia.
Panie, gdy myślę o mojej relacji z Tobą i próbuję ją opisać to pierwszym słowem jakie się pojawia w mojej głowie jest wdzięczność. Wdzięczność, że obdarzasz mnie łaską, że prowadzisz mnie swoimi ścieżkami. Wdzięczność, bo ukochałeś mnie miłością odwieczną i dla mnie cierpiałeś Mękę oraz oddałeś swoje życie na drzewie krzyża. Codziennie zapewniasz mnie o swojej miłości, obdarzasz miłosierdziem, przebaczasz grzechy, uzdrawiasz i mieszkasz w mojej duszy.  Wdzięczność łączy się z podziwem dla Twojej wszechmocy,  podziwem Twojego Majestatu, patrzeniem w Twoją świętą twarz. Panie, ucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami i daj mi Twojego Ducha, abym potrafiła Ciebie naśladować i być na Twój obraz i podobieństwo. Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Ty wiesz wszystko…
Amen

8 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *