prosta modlitwa, która zmienia życie
Uncategorized

prosta modlitwa, która zmienia życie

Ave,
Ostatnio dostałam od was wiele wiadomości dotyczących wdzięczności. Pisaliście o tym jak trudne jest dziękczynienie w codziennym życiu, gdy jednocześnie doświadczamy tak wielu niepowodzeń i porażek. Chciałabym dzisiaj podzielić się z wami radosną nowiną o tym jak bardzo zostaliśmy obdarowani i jak wiele mamy powodów do wdzięczności.
Do dzisiejszej refleksji skłoniła mnie także lektura książki “Prosta modlitwa, która zmienia życie” wydawnictwa WAM. Opisany jest tam ignacjański rachunek sumienia o którym wspominałam w TYM poście. Drugi krok proponowanej modlitwy skupia się na wdzięczności- i jest to temat, który głęboko mnie porusza (o wdzięczności przeczytacie również w TYM poście)

“Podziękować Bogu, naszemu Panu za otrzymane dobrodziejstwa”
św. Ignacy Loyola

Wdzięczność kierowana do Pana przypomina nam o czymś niesłychanie ważnym- mianowicie o tym, że mamy relację z Najwspanialszym Panem i jedynym Bogiem. Jego hojność wobec nas przekracza nasze wyobrażenia, a gdy tylko sobie to uświadamiamy to naturalną reakcją jest budzące się w nas dziękczynienie. Obdarowywany chce również obdarowywać. Tym co my możemy dać Panu jest nasza wolność, rozum i wola.

Zabierz, Panie, i przyjmij całą
wolność moją, pamięć moją i rozum,
i wolę moją całą,
cokolwiek mam i posiadam.
Ty mi to wszystko dałeś
– Tobie to, Panie, oddaję.
Twoje jest wszystko.
Rozporządzaj tym w pełni
wedle swojej woli.
Daj mi jedynie miłość
Twoją i łaskę,
albowiem to mi wystarcza.
Amen.
Modlitwa św. Ignacego Loyoli

Pamiętajmy o tym, że jesteśmy w relacji z Bogiem, który jest nieskończenie hojnym dawcą darów. Filarem tej relacji jest nasza wdzięczność wobec tak wielkiego obdarowania nas niegodnych. Bez Boga nie moglibyśmy wykonać niczego, w Nim mamy wszystko. Spróbuj dzisiaj na rozmowie z Panem wyrazić swoją wdzięczność wobec ogromu łask jakie otrzymujesz. Jeśli jest Ci je ciężko zauważyć poproś Ducha świętego, aby wskazywał Ci działanie Pana.


W książce znajdziemy także opisane inne kroki modlitwy. Jest to mały i treściwy poradnik jak właściwie korzystać z tego wielkiego daru, jakim jest ignacjański rachunek sumienia. Pokazuje nam prostą modlitwę naszej codzienności. Modlitwę, która ma moc zmieniać nasze życie poprzez ułatwienie działania Bożego w naszym życiu. Gdy dostrzeżesz Boże działanie w Twoim życiu wdzięczność sama będzie z Ciebie wypływać. Nie odwiodą Cię od tego trudności, porażki i zniechęcenia.
Jesteś gotowy, by wyruszyć w nową przygodę i zanurzyć się we wdzięczności ?
link do książki: https://wydawnictwowam.pl/prod.prosta-modlitwa-ktora-zmienia-zycie.10501.htm?sku=75409

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *