Błogosławcie Pana!
Uncategorized

Błogosławcie Pana!

Ave,
dziś słów kilka o… błogosławieństwie. W trakcie czytania tego wpisu warto przesłuchać ten utwór: Paweł Bębenek- Błogosławcie Pana.
Błogosławieństwo jest usilną prośbą i łączy wolny dar łaski z siłami ludzkimi. Boski plan zbawienia często sprawia, że łaska przychodzi do nas przez ludzi. To miłość pobudza do błogosławienia.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. Łk 10, 5-6

Błogosławieństwo łączu moc człowieka z łaską Boga. Człowiek chce dzielić się bogactwem otrzymanym od Boga wraz ze współbraćmi, chce aby Bóg był obecny we wszystkich. Istotną częścią błogosławieństwa jest błaganie o łaskę Pana. Człowiek błogosławi, ale prosi, aby jego błogosławieństwo zostało napełnione wyższą mocą, aby stało się ono widzialnym i skutecznym znakiem łaski. Błogosławimy często przez nałożenie rąk lub znakiem krzyża, co jeszcze lepiej obrazuje, że błogosławieństwo udzielane jest od Jezusa Chrystusa.

Niech Cię błogosławią wszystkie me niemoce,
Ból skrzętnie skrywany po bezsennej nocy,
Niech Cię błogosławią.

Chrześcijanin jest powołany do błogosławienia. Wielu błogosławi chleb lub jedzenie przed posiłkiem. Ponadto wielu małżonków błogosławi siebie nawzajem oraz błogosławi swoje potomstwo. Powinniśmy jak najczęściej błogosławić- błogosławmy z serca także podczas aktów strzelistych czy spontanicznej modlitwy. Błogosławieństwo nie jest zarezerwowane tylko dla kapłanów podczas sprawowania sakramentów. Podczas Ostatniej Wieczerzy Jezus udzielił swojego błogosławieństwa z wezwaniem, aby czynić to samo. Jesteśmy błogosławieni, abyśmy i my błogosławili.

Błogosławcie Pana, że Mu ufam jeszcze,
Że mnie wciąż uzdrawia łaski swojej deszczem,
Błogosławcie Pana.

Zważmy na to, iż błogosławiąc wychwalamy Pana za wszystko co nas otacza, odwracamy swój wzrok od marazmu i beznadziei kierując go na Boga. Jakże łatwo przeklinać i narzekać, zamiast stanąć w miejscu i uwielbiać Pana za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa. Uwielbiać również za te trudne sytuacje. Możemy być pewni, że nigdy nie jesteśmy w nich sami.
Znajdź w najbliższym czasie chwilę na spacer. Zaproś na ten spacer Ducha Świętego. Staraj się uwielbiać Pana w swoim życiu, w pięknie przyrody, w każdym mijanym człowieku. Powierz Panu wszelkie radości oraz wszelkie trudności.
Błogosław! 🙂
zdjęcie główne: wschód słońca, który przypomniał mi jak wiele rzeczy stworzył Pan i za jak wiele rzeczy jestem Mu wdzięczna 🙂

6 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *