Kalendarz kobiety
Uncategorized

Kalendarz kobiety- Kobiety Starego Testamentu

Dziś chciałabym podzielić się z wami nowiną. Znalazłam swój wymarzony kalendarz na rok 2018. I co ciekawe, będzie to kalendarz z tej samej serii co mój tegoroczny. Mowa tutaj o “Kalendarz kobiety 2018. Kobiety Starego Testamentu”.

Chcąc nie chcąc opisując ten kalendarz będę go porównywać do tego z roku 2017. Co ciekawe, autorka w nowym kalendarzu usunęła chyba wszystkie “błędy”, które mi przeszkadzały. Słowo błędy jest oczywiście bardzo subiektywne, gdyż piszę tylko i wyłącznie o moich odczuciach. Innym te rzeczy mogły się podobać.
Ad meritum. Kalendarz ma przepiękną okładkę, jest dość stonowana- jednak udało się uniknąć wrażenia nadmiernego formalizmu. Jak dla mnie idealna. Obecny jest motyw kwiatowy, który od jakiegoś czasu jest mi bardzo bliski. Mam też wrażenie, ze będzie dużo bardziej odporny na zabrudzenia niż zeszłoroczny (na którym po roku używania pojawiły się pewne przebarwienia). Kwiaty, które będą cały rok kwitły w moim kalendarzu będą motywować i mnie abym rozkwitała. Muszę przyznać, że okładka wykonana jest z bardzo trwałego materiału (zeszłoroczna poza zabrudzeniami nie ma ŻADNYCH wad).

Na początku kalendarza znajdziemy miejsce na podsumowanie poprzedniego roku oraz na spisanie swoich planów i marzeń na rok kolejny. Później planer na każdy miesiąc. I teraz przechodzimy do części, która najbardziej mnie ucieszyła- słowo i postać kobiety, która towarzyszy nam w każdym miesiącu. I o ile rok temu niezbyt podobały mi się zamieszczone zdjęcia (przypominam, że to moje osobista opinia), tak w tym kalendarzu te strony bardzo mnie urzekły. Pastelowe wykończenie, możliwość pokolorowania i miejsce wkoło gdzie można dopisać własne myśli- świetne. Później mamy rozpiskę danego miesiąca. Układ tygodnia pozostał podobny do tego z zeszłego roku, choć i tu znajdziemy zmiany 😉 Na każdy dzień mamy przeznaczone miejsce na zapiski, które jest wykropkowane jak w bullet journal. Świetny pomysł, który pozwala na większą personalizację kalendarza. Przy każdym dniu mamy podane adresy biblijne liturgii słowa z danego dnia, ponadto wpisane są uroczystości i wspomnienia 🙂 (jak już pewnie wiecie jest p dla mnie bardzo istotne, aby kalendarz zawierał takie informacje). W każdym tygodniu towarzyszy nam inny cytat. I kolejne zaskoczenie- przy niedzieli pojawiła się kolejna kartka na notatki. Do tej pory bardzo często zapisywałam wszelkie ważne informacje przy niedzieli zajmując całą tę stronę. Teraz w tym miejscu mamy aż dwie puste strony przeznaczone na nasze zapiski. Na końcu kalendarza znajdziemy też kilka stron przeznaczonych na notatki własne, ozdobione są delikatnym motywem kwiatowym.

Dzięki temu kalendarzowi możemy z łatwością łączyć naszą sferę duchową z naszą codziennością (oczywiście nie twierdzę, ze gdy go nie kupimy to jest to niemożliwe ;)), każdego dnia z łatwością znajdziemy słowo Boże czytane w tym dniu przez Kościół, sprawdzimy czyje wspomnienie lub uroczystość jest obchodzone oraz poznamy postaci 12 kobiet ze Starego Testamentu.

Do kalendarza w zestawie znajdziemy naklejki, które towarzyszyć nam będą w ciągu roku. Znajdziemy na nich tajemnice różańca, cytaty z Pisma Świętego, misje do wykonania, przypomnienia o lekturze duchowej oraz wiele innych.

Polecam ten kalendarz naprawdę serdecznie. Mi służył on cały obecny rok i będzie służył także w kolejnym 🙂
link do kalendarza: https://sklep.sercekobiety.pl/pl/p/Kalendarz-Kobiety-2018/100

5 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *