Duchowość twojej codzienności- James Martin SJ
Uncategorized

Duchowość twojej codzienności- James Martin SJ

Jak już pewnie zauważyliście w swoim rozwoju duchowym często czerpię z duchowości ignacjańskiej. Zaczęło się to od Szkoły Kontaktu z Bogiem (moje świadectwo z rekolekcji przeczytacie tutaj). Dzisiaj chciałabym wam polecić książkę wydawnictwa WAM “Jezuicki przewodnik po prawie wszystkim. Duchowość twojej codzienności”. Pokazuje ona jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze naszego życia. Podsuwa pytania, na które warto poszukiwać odpowiedzi. Są to pytania bezpośrednio dotykające naszego życia- tak bardzo ważne w duchowości ignacjańskiej. W duchowości ignacjańskiej nie ma niczego, co należałoby ukrywać lub odłączać podczas rozeznawania swojego życia duchowego.

W przewodniku znajdziemy podstawowe praktyki utożsamiane z duchowością ignacjańską, poznamy życiorys Ignacego Loyoli oraz ignacjański sposób podejmowania decyzji. Poruszone są również takie tematy jak: powołanie, kariera, cierpienie, przyjaźń, wolność, odnaleźć Boga, pragnienie oraz wiele innych.

Książka jest napisana w sposób bardzo prosty i klarowny, jednocześnie nie omijając ważnych prawd. Jest to obszerny opis propozycji modlitwy i sposobów poszukiwania Boga w swojej codzienności. Warto czytać ją stopniowo, zostawiając sobie czas na przemyślenie i wprowadzenie w czyn przeczytanych treści. 
Muszę wam przyznać, że książka naprawdę zrobiła na mnie wrażenie i mogę ją szczerze polecić zarówno tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w wierze, jak i tym, którzy szukają inspiracji do dalszego rozwoju życia duchowego. 

Na koniec dziękujmy Panu, za łaskę życia, za każdy dzień, który możemy przeżyć, a który to zawsze jest darem od Pana. Dziękujmy za naszą codzienność, za nasze rodziny, za naszych znajomych. Dziękujmy za możliwość pracy, za pasje, za zdrowie. Podziękuj Panu za wydarzenia, które rozgrywają się teraz w Twoim życiu, niezależnie czy potrafisz zauważyć ich sens. Dziękujmy Panu, za wszelkie kryzysy, które prowadzą do naszego rozwoju…
Zostań chwilę w tej zadumie i modlitwie dziękczynienia za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa.

link do książki: https://wydawnictwowam.pl/prod.jezuicki-przewodnik-po-prawie-wszystkim.8419.htm?sku=76331
PS. Wszystkie zdjęcia wykonywane są przeze mnie w przepięknym mieście Wrocławiu 🙂
Niektóre zdjęcia zapierały mój dech w piersiach, gdy bałam się czy silny wiatr nie zdmuchnie książki z mostów, na których ją stawiałam 🙂

10 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *