Uncategorized

Niedyskretne pytania… [Q&A]

Moi drodzy, ostatnio na instagramie zaproponowałam wam możliwość zadawania mi pytań, na które odpowiem w Q&A. Często odpowiadam również na wasze pytania prywatnie (jak najbardziej możecie mi je zadawać). Jednak zanim przejdziemy do zadawania pytań chciałabym się z wami podzielić krótką refleksją na temat treści tych pytań.

Zdziwiły mnie pytania o moje bardzo osobiste życie. Jest taka część rzeczywistości, o której nie mówię nikomu, są rzeczy, które mówię tylko spowiednikowi lub przyjacielowi, jeszcze inne zaś dedykowane są moim znajomym bliższym i dalszym. Wszystkich, którzy nawiązali ze mną internetową znajomość lub tylko pobieżnie zaglądają na bloga traktuję po przyjacielsku, ale… Nie wszystkie odpowiedzi na wasze pytania nadają się do publicznego omawiania, są też takie na które ciężko mi odpowiedzieć nawet w prywatnej wiadomości, bo… nie znam intencji pytającego. Powiem wam, że wiele z tych pytań, które otrzymałam nie przeszłoby mi przez usta nawet w relacji z bardzo bliską osobą. A przynajmniej nie w tak bezpośredniej formie. Jeśli chcesz zadać mi osobiste pytanie, zastanów się do czego potrzebna jest Ci ta wiedza i proszę podziel się tą refleksją ze mną. Pomimo tego, iż prowadzę bloga nie chcę obnażać publicznie wielu faktów z mojego życia. Spotkajmy się na kawę, chętnie Ci o niektórych rzeczach opowiem.

Czy studiujesz teologię? Jeśli nie to dlaczego?
Nie studiuję teologii, jestem studentką poradnictwa i pomocy psychopedagogicznej. Wcześniej nie miałam pragnień studiowania tego kierunku, teraz zastanawiam się nad teologią dwuletnią, aby rozwijać swoją wiedzę.

Jak powstał pomysł na bloga? Wszystko wygląda na zaplanowane i dokładnie rozpisane.
Blog powstał w maju, po powrocie z rekolekcji ignacjańskich. Nie było to planowane, dzień po powrocie pomyślałam, że może założę bloga, a jak to nie będzie trafny pomysł to szybko go usunę. Wpisy są moimi myślami krążącymi w głowie. Staram się pisać tak, aby można było coś z wpisu wyciągnąć, jednak nie szykuję się do nich jakoś specjalnie.

Jak najczęściej się modlisz?
Hmmm… zależy od mojego stanu ducha. Jednak staram się codziennie odmawiać Brewiarz. Ponadto jadąc tramwajem często sięgam po różaniec lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlę się też śpiewem i słuchaniem muzyki religijnej. Bardzo lubię również śpiewać Godzinki i odmawiać Anioł Pański. Jednak podstawą są Sakramenty, bez nich wszystko inne to marność.

Czy wszystkie twoje prośby na modlitwie są wysłuchane?
Na szczęście nie wszystkie 🙂 Chociaż odkąd dostałam to pytanie zaczęłam się zastanawiać jak to jest u mnie. Częściej staram się dziękować niż prosić, jeśli prosić to raczej w intencji bliźniego lub dusz czyśćcowych- staram się nie prosić dla siebie. I szczerze muszę przyznać, że zastanawiając się nad wieloma sytuacjami dodaję też, aby wszystko działo się zgodnie z wolą Bożą- i myślę, że ta prośba jest wysłuchiwana zawsze, o ile tylko mówię to z serca, nie zaś sama komplikuję przyjęcie pomocy od Pana.

Czy moi znajomi wiedzą, że jestem wierząca? Czy są tacy przed którymi ukrywam wiarę?
Owszem, moi znajomi wiedzą, że jestem wierząca. Nigdy nie usiłowałam tego ukrywać- chyba nawet bym nie potrafiła.
Jeśli będziecie mieli więcej pytań, możecie je wysyłać do mnie w prywatnej wiadomości. Podzielcie się też proszę ze mną jak radzicie sobie z osobistymi pytaniami zadawanymi przez osoby, którym nie chcecie udzielać takich informacji. Uginacie się, czy potraficie zachować granice swojej intymności?

Prośmy Pana, aby budził w naszych sercach pytania, które będą nas samych doprowadzały do wzrostu w wierze. Prośmy, aby On przemawiał w naszych sercach i kierował naszym życiem zgodnie z Jego wolą. Prośmy też o to, abyśmy umieli swoim życiem pokazywać Chrystusa, nie zaś samego siebie. Niech Matka Boża wspiera nas na drodze do świętości i swoim Matczynym wzrokiem ogarnie nasze życie.
Obrazek: http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/7,155762,21320382,jak-mozna-wziac-udzial-w-konkursie-jak-dlugie-powinno-byc-opowiadanie.html

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *