Uncategorized

Krzyż Chrystusa, był jego chlubą, czyli kilka słów o św. ojcu Pio

Ave,
jakiś czas temu mogliście na moim blogu przeczytać wpisy o świętych (tutaj i tutaj), dzisiaj wspomnę o kolejnym świętym, który jest bliski mojemu sercu. Mowa tutaj o św. ojcu Pio– na pewno większość z Was o nim słyszała. Jest to postać, którą stopniowo odkrywam i za każdym razem dostrzegam kolejny aspekt w życiu tego świętego, który tak bardzo pomaga mi na mojej drodze.

Nie osiąga się zbawienia bez przejścia przez burzliwe morze, które ustawicznie grozi utonięciem. Gorą świętych jest Kalwaria. To z niej przechodzi się na inną górę, która nazywa się Tabor.


Urodził się w Pietrelcinie w 1887 roku, już od dzieciństwa oddawał się modlitwie i rozmyślaniu. W wieku 5 lat dostąpił łaski ujrzenia Jezusa, zaś mając 16 lat wstąpił do zakonu- choć jego droga wstępowania wcale nie była prosta i musiał on zmierzyć się z fałszywymi oskarżeniami. Jego droga kapłańska powinna być wzorem dla wielu współczesnych kapłanów. Był to pasterz w pełni oddany służbie Bogu i przyprowadzający do Boga wiele zgubionych dusz. Głęboka mistyka, częsta pokuta i nieustanna modlitwa to to, co najlepiej charakteryzuje ojca Pio. Eucharystię odprawiał z wielkim namaszczeniem i nawet wierni dostrzegali jak ważna jest to rzeczywistość patrząc na jego skupienie i postawę. Był tym, który nie skupia zainteresowania na sobie, ale zawsze wskazuje na Najwyższego Boga.

Również po jego śmierci ludzie wielokrotnie doświadczają obecności tego świętego. Zebranych jest wiele świadectw od wiernych, którzy zostali uzdrowieni czy wyciągnięci z ciężkich opresji. Żywym pomnikiem ojca Pio jest szpital, którego jest założycielem oraz wielkie rzesze wiernych, którzy pałają do mistyka wielką miłością.

 Nic bardziej nie może ciebie czynić naśladowcą Chrystusa jak troska o innych. Jeśli nie troszczysz się o bliźnich to oddalasz się od obrazu Chrystusa.

Ostatnio w moje ręce trafiła książka wydawnictwa WAM “Cuda świętego ojca Pio”. Muszę wam powiedzieć, że ta pozycja naprawdę mnie zachwyciła. Chętnie sięgnę po inne książki z serii cuda świętych. Książki oprawione są w twardą oprawę, brzeg książki zabezpieczony jest przed rozgięciami, okładka urzeka prostotą. Ale… przejdźmy do zawartości, bo przecież to jest najistotniejsze. Wnętrze środka również wzbogacone jest delikatnymi rycinami, które nadają stronom niepowtarzalny wygląd, jednocześnie nie przytłaczając. W książce znajdziemy życiorys świętego, wiele różnorodnych świadectw i podziękowań, wskazania i modlitwy oraz homilie wygłoszone przez Jana Pawła II. Muszę przyznać, że jest to naprawdę wartościowa pozycja, która pozwala nam nie tylko zagłębić się w życiorys świętego i poznać cuda, jakie za jego przyczyną były udziałem wielu wiernych, ale także odsyła nas do Boga. Wielość modlitw, które zostały umieszczone w tej książce (muszę przyznać, że o kilku z nich nie słyszałam wcześniej) gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie zamęczaj się tym, co rodzi zmartwienia, niepokoje i zgryzoty. Potrzeba tylko jednego: wznieść ducha i kochać Pana Boga.

Ojciec Pio, jest tym, który uczy mnie jak postępować na ścieżkach wiary i raz po raz wraca do mojego życia. Jest tym, który uczy pokory wobec decyzji Kościoła, nie popadania w pychę na rzecz świadczenia o Chrystusie oraz wielkiego umiłowania do kontemplacji męki Pańskiej. Wiem, że każdy z nas może zaczerpnąć z Jego nauczania i życiorysu wiele cennych wskazówek odnoszących się do naszych osobistych realiów życia. Patrząc na postać tego świętego, nie pozostawajmy tylko na pobieżnych informacjach o jego stygmatach czy też darze bilokacji. Jest to wielki dar Pana Boga, gdy Kościół wynosi na ołtarze Jego sługi. Czerpmy więc garściami 🙂

MODLITWA
Święty Ojcze Pio, naznaczony świętymi znakami męki naszego Zbawiciela, Ciebie wybrał Bóg, abyś w naszych czasach na nowo ukazał potęgę i cuda Bożej miłości. Broń nas przed złym duchem, kieruj nasze kroki na drogę pokoju i naucz nas żyć w prawdzie i wolności dzieci Bożych. Amen.

Wszystkie zdjęcia robione są przeze mnie we wrocławskiej scenerii 🙂

link do książki: https://wydawnictwowam.pl/prod.cuda-swietego-ojca-pio.10498.htm?sku=77662

13 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *