Magis- więcej chwalić, czcić, służyć Bogu
Uncategorized

Magis- więcej chwalić, czcić, służyć Bogu

Pan Bóg działa w codzienności, każda chwila może być TĄ przełomową chwilą. Od takiej z pozoru nic nie znaczącej chwili zaczęły się moje przemyślenia. Jedno słowo- WIĘCEJ– skłoniło mnie do refleksji nad tym czy ja pragnę w życiu więcej. Czy przypadkiem nie stoję w miejscu…

My chcemy,
Więcej Ciebie, więcej łaski Twej,
Pragniemy,
Więcej mocy, więcej miłości Twojej.

Dzisiaj towarzyszy mi piosenka Deus Meus- Boże Twa łaska– jeśli chcesz przesłuchać kliknij w tytuł 🙂

A teraz do sedna.
Czasem jest w życiu tak, że odczuwamy błogostan. Wszystkie sprawy idą zgodnie z naszymi myślami, nie mamy zbyt wielu trosk. Wtedy łatwo jest “usnąć”. Perspektywa postoju podczas drogi i rozwoju wydaje się bardzo kusząca, bo przecież skoro jest wszystko w porządku, to nie musimy się już starać. Ja uważam jednak, że każdy taki postój prowadzi do regresu. Stojąc w miejscu nie rozwijamy się, nie czerpiemy nowych sił a nasze dotychczasowe zapasy są zużywane i maleją. Ma to wpływ i na nasze siły duchowe.

Myślę, że o wiele korzystniejszym rozwiązaniem będzie coraz większe zaangażowanie potęgujące nasze związanie z Bogiem. Wybierając starajmy wybierać się to co BARDZIEJ przysłuży się chwale Bożej. Autentycznie przeżywane chrześcijaństwo jest nieustającym wzrostem w przyjaźni z Bogiem i w służbie drugiemu człowiekowi. Magis– zaczerpnięte od św. Ignacego Loyoli- to chrześcijańska droga ku pełni życia. Jest to też dobra pomoc przy podejmowaniu decyzji- zawsze wybierajmy to, co bardziej doprowadzi nas do Boga.

Może pojawić się w nas myśl, która będzie próbowała “uchronić nas” przed dewocją, przed niemiłymi komentarzami przyjaciół oraz przed “zbytnim” zaangażowaniem w sprawy Boże. Jednak wiara przeżywana w żywej relacji z Bogiem i wszelkie decyzje podejmowane w odniesieniu do Boga- rozważane na modlitwie będą słuszne. Człowiek nigdy nie zdoła przekroczyć miłości Boga, nigdy nie będziemy kochali bardziej niż On. A przecież On oddał za nas grzesznych swoje życie. I nie wzbraniał się by kochać mocniej i głębiej.

Więcej chwalić, czcić, służyć Bogu
św. Ignacy Loyola

Nie zadowalajmy się przeciętnością i stagnacją, starajmy się za to pragnąć ciągle WIĘCEJ i BARDZIEJ jednoczyć się z Bogiem.
Patrząc w Bożej perspektywie dążmy do coraz większego wzrostu oraz pogłębiajmy relację z Najwyższym. 

Obrazek wyróżniający wzięty z deon.pl

Jeden Komentarz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *